Prosto delovno mesto

Objavljeno pred 22 dnevi
Premium recruitment

BUSINESS MANAGER/PRODAJNI ANALITIK M/Ž (regija CEE)

Za podjetje TP VISION (PHILIPS TV, Audio) iščemo kandidata za delovno mesto BUSINESS MANAGER/PRODAJNI ANALITIK M/Ž za področje Centralne Vzhodne Evrope (CEE; analitika, upravljanje in planiranje prodaje).

  • Višja šola (I. stopnja), visoka šola, bolonjski diplomant (VI.)

Kontaktni podatki

  • Osrednjeslovenska, Ljubjana
  • Nina Zupančič
  • zaposlitev@naton.si
  • 01 563 1440
  • Oglas od 28.05.2019 do 27.06.2019

Opis delovnih nalog:

  • Temeljne naloge delovnega mesta so analitika, upravljanje in planiranje prodaje Philips Televizorjev in asortimana Philips Audio.
  • Sodelovanje z lokalnimi prodajnimi ekipami v državah Srednje Vzhodne Evrope (CEE). CEE regijo sestavljajo: Litva, Latvija, Estonija, Češka, Slovaška, Madžarska, Slovenija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Črna Gora.
  • Naloga kandidata je zagotoviti lokalnim prodajnim ekipam analizo prodajnih rezultatov, trendov, potencialnih tveganj in priložnosti z namenom sprejetja pravih odločitev in omogočenja posamezni državi doseganje planov prodaje.
  • Izbrani kandidat bo upravljal z analitičnimi orodji, jih razvijal z namenom reševanjem prihodnjih izzivov, izobraževal lokalne prodajne ekipe ter skrbel, da se ta orodja uporabljajo.
  • Kandidat bo odgovoren za t.i. benchmark proces in strukturiran razvoj prodajne strategije vključno s cenovno politko, določitvijo operativnih cen v državah CEE, distribucijo, prodajnimi kanali v skladu z navodili managementa.
  • Kandidat bo poročal neposredno Direktorju prodaje (CEE), prav tako pa bo vez med lokalnimi ekipami (vodje posamezne države, skrbniki strank, marketing, naročniška služba, planiranje) in sedežem TP Vision Europe v Amsterdamu.
  • Delovno mesto obsega naslednje delovne naloge:
  • ANALITIKA IN UPRAVLJANJE PRODAJE
  • dnevni kontakt s skrbniki ključnih strank in spremljanje prodajnih dosežkov
  • vodenje prodajnih sestankov z lokalnimi ekipami
  • proaktiven pristop k odpravljanju potencialnih tveganj, odkrivanju dodatnih priložnosti, dogovarjanje o uporabi različnih prodajnih aktivnosti z namenom doseganja prodajnih ciljev
  • strukturiran razvoj poslovne strategije vključujoč distribucijo, prodajne kanale, oblikovanje cen skupaj z regionalnim direktorjem prodaje, vodji posameznih držav, v skladu z navodili managementa
  • »benchmark« analiza in definiranje operativnih cen v regiji CEE
  • zagotavljanje povratnih informacij regionalnemu managementu, aktiven prispevek k sprejemanju odločitev
  • zagotavljanje uporabe obstoječih poročil, orodij in analiz
  • usmeritev v prihodnost na podlagi analize preteklih dosežkov
  • PLANIRANJE PRODAJE
  • aktivno sodelovanje pri planiranju na podlagi lastnih analiz, podatkov o velikosti trga in trendih na trgu, informacij s strani lokalnih prodajnih ekip ter pričakovanji managementa
  • spremljanje izvedbe in prilagajanje aktivnosti na podlagi dejanskega razvoja poslovanja
  • UPRAVLJANJE S POGODBAMI NAROČNIKOV IN KOMERCIALNIMI POGOJI
  • izbrani kandidat bo odgovoren za proces obnavljanja in sklepanja letnih pogodb strank v regiji CEE
  • spodbujanje prodajne ekipe in regionalnega vodstva k hitremu in pravočasnemu posredovanju vsebin in odločitev vključno z rednim spremljanjem in poročanjem
  • zagotavljanje povratnih informacij in vodenje vezano na specifike posameznih strank oz. njihovih komercialnih pogojev
  • kandidat bo vpleten v pripravo osnutkov pogodb ter njihovo distribucijo, v proces podpisovanja pogodb, arhiviranje in poročanje

Pričakujemo:

  • Zaključeno visokošolsko ali univerzitetno izobrazbo (VI ali VII stopnja izobrazbe), smer ekonomija
  • minimalno 5 let delovnih izkušenj v mednarodni organizaciji
  • tekoče znanje angleškega jezika (ustno in pisno), prednost je znanje jezikov iz CEE regije,
  • odlične analitične sposobnosti, napredno znanje excela,
  • nadpovprečne komunikacijske sposobnosti (ustne in pisne)
  • dobre pogajalske sposobnosti
  • izkušnje na področju prodaje in skrbništva strank
  • strukturiranost, dobre sposobnosti načrtovanja in izvedbe skladno z načrtom
  • proaktivnost, samoiniciativnost, energičnost
  • pozitivno osebnost, ki se bo kot timski igralec lepo vklopila v CEE ekipo
  • ambicioznost, nadpovprečno osebno angažiranost.

Nudimo:

  • Zaposlitev za nedoločen čas s trimesečno poskusno dobo
  • nadpovprečen osebni dohodek
  • bonus vezan na dosego prodajnih rezultatov.
Svojo telefonsko številko ste uspešno posredovali.
Pričakujte naš klic v naslednjih 20 minutah. V kolikor ste klic oddali med vikendom, vas pokličemo v ponedeljek zjutraj.